Fethiye Bölgeleri Açıklama
Yeşil ve mavinin buluştuğu Fethiye’de unutulmaz bir tatil sizi bekliyor .. Plajları, küçük koyları, adaları, tarihi yerleri ve eşsiz doğasıyla Fethiye, tatilciler için mükemmel bir yer. Likyalılar tarafından kurulan Fethiye, aynı zamanda çok sayıda tarihi kalıntı barındırmaktadır.

Dünyaca ünlü Ölüdeniz Plajı’na ek olarak, Çalış Plajı, Kabak Koyu ve Kelebekler Vadisi gibi diğer ünlü plajlar da bölgededir. Babadağ’ın yamaçlarından yamaç paraşütü, tatilinizin unutulmaz anılarından biri olacak.

Saklıkent, Yakapark ve Kaya Köyü’ne yaptığınız ziyaretlerde, Fethiye’nin eşsiz doğasına ve tarihine şahit olacaksınız. Bölgeyi keşfetmek istiyorsanız, sizi burada bekliyor olacağız.

Fethiye Bölgesinde Ziyaret Edilecek Yerler:

Telmessos Antik Kenti

Fethiye’deki ilk antik yerleşimdir. Fethiye, yerleşimin Akdeniz sahil şeridinde kurulduğu günden bu yana devam ettiği ve eskiden Telmessos olarak bilinen tek merkezdir. Hükümet tarafından yürütülen yenileme çalışmaları halen devam etmektedir.

Fethiye Müzesi

Fethiye’nin ilk müzesi 1962’de açılmış ve o zamandan beri bulunan tüm eserler burada toplanmıştır. 3500 metrekarelik bir alanda bulunan müzenin zengin bir tarihi var. Sergilenen eserlerin çoğu insanlar tarafından getiriliyor ya da Fethiye çevresindeki kazılarda keşfedildi.

Fethiye Kalesi ve Kaya Mezarları

Fethiye şehir merkezindeki Kaya Mezarları, dağın içine oyulmuş Likya mezarlarıdır. Mezarlara iki yüz merdiven çıkarak ulaşabilirsiniz.

Kuleli Koyu

Fethiye’nin en güzel koylarından biri olan Kuleli Koyu, harika vakit geçirmek için birçok fırsat sunuyor. Bölgede mevcut etkinlikler arasında canlı müzik, restoran, sahil bar, güneşlenme alanı, çamur banyosu ve su sporları yer almaktadır.

Küçük Samanlık, Büyük Samanlık Koyu

Fethiye şehir merkezine en yakın olan koylardan ikisi, Küçük Samanlık ve Büyük Samanlık koyları özellikle yöre halkını etkiliyor. İki farklı koydaki bu plajlar ayrıca piknik alanlarına sahiptir. İstersen burada da kamp kurabilirsin.

Kıyı şeridi / Kordon

Fethiye, Akdeniz’in kıyısında yer almaktadır ve sahil şeridi eşsiz bir manzara sunmaktadır. Kıyı şeridinde çok sayıda restoran ve kafe var. Fethiye’deki muhteşem gün batımını seyrederken çayınızı içebilirsiniz. Ayrıca yürüyüş, koşu ve bisiklet parkurlarının bulunduğu kıyı şeridinde egzersiz yapabilirsiniz.

Saklıkent Kanyonu

Bir hikayeye göre Saklıkent, bir çoban keçi bulmak için kanyona girdiğinde keşfedildi. Çoban, olayı yetkililere anlattı ve Saklıkent, 1996 yılında Resmi Gazete’de bir duyuru ile Milli Park ilan edildi. Saklıkent Kanyonu 12.390 hektarlık bir alandadır. Muğla-Antalya sınırını çizen Eşen Çayı’nın kolu olan Karaçay’ın yarattığı kanyondur. 18 km uzunluğunda ve genişliği 2 m ile 200 m arasında değişmektedir. Akım güçlüdür ve bir süre sonra dondurucu soğuk suda kalmak mümkün değildir.

Tloss Antik Kenti

Tloss, Likya Birliği’nin en büyük şehirlerinden biridir. Şehrin kuruluşuyla ilgili efsane, Yunan efsanelerine kadar uzanmaktadır. Alanın en yüksek dağı olan Akdağ’ın dik yamaçlarında Likya ülkelerinden biridir. Geniş coğrafyaya yayılmış olan Tloss, harika bir tarihe de sahiptir. Yaka Köyü’nde bulunan şehir, Fethiye şehir merkezine 42 km uzaklıktadır.

Yakapark, Yaka Köyü

Fethiye’ye gelirseniz, Yaka Köyü ziyaret etmeniz gereken yerlerden biri. Doğal güzelliği ve geniş tarihi ve coğrafyası ile hayran kalacaksınız. Tloss Antik Şehri de burada. Köyün en ünlü restoranı ve turistik cazibe merkezi olan Yakapark, şelaleler, otantik havuzlar, alabalık çiftliği ve meşe ağaçlarının üzerine yerleştirilmiş salonlardan oluşmaktadır.

Tekne turları

Fethiye Limanı’na hareket eden tekne turları, yaz sezonunda her gün mevcuttur ve saat 10.30’da başlayıp saat 18.00’de sona ermektedir. Fiyatlar uygun olup otel transferleri ve öğle yemeği dahildir. Bu turlarda, Fethiye çevresindeki birçok adayı görme şansınız olacak. Kaptan her adada durur ve adayı keşfetmenize izin verir.

Salı Pazarı

Fethiye’nin en ünlü ve en büyük halk pazarı sadece salı günleri. Fethiye Ormancılık İdaresi yakınındaki geniş alanda kurulan pazar sabah erken açılıyor ve gün batımının sonuna kadar misafirlerini ağırlıyor. Sebzelerden giysilere kadar her şeyi burada bulabilirsiniz. Ayrıca, yerel çalışkan kadınlar tarafından hazırlanan geleneksel yemekleri tatma fırsatınız olur. Pazarı ziyaret etmenizi şiddetle tavsiye ederiz.

WhatsApp WHATSAPP DESTEK HATTI